DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-05-26 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Urodziny Dyrektora Akademii Zagłębia. Michal – wszystkiego najlepszego!

Urodziny Dyrektora Akademii Zagłębia. Michal – wszystkiego najlepszego!

10 marca 2021

Michal Farkaš obchodzi dziś urodziny. Dyrektorowi Akademii Zagłębia Sosnowiec życzymy wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim – dużo zdrowia!

Michal Farkaš (ur. 10 marca 1985 w Zlatych Moravcach) – słowacki piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Farkaš jest wychowankiem FC Nitra, z którego na początku 2009 przeszedł do czeskiego FK Jablonec. Po roku trafił do Polski, gdzie najpierw reprezentował barwy Ruchu Radzionków, później zaś GKS Katowice. Po zakończeniu sezonu 2012/13 opuścił Katowice i na zasadzie wolnego transferu powrócił do Radzionkowa.

Słowak związany jest cały czas z Zagłębiem od wiosny 2014. Przez półtora roku grał w pierwszym zespole sosnowiczan występującym wówczas w II lidze. Miał okazję świętować awans do I ligi, a później – już w roli asystenta trenera Dariusza Dudka – cieszył się z promocji do ekstraklasy.

Już w roli szkoleniowca był asystentem Dariusza Banasika, Dariusza Dudka (podczas pierwszej kadencji), Valdasa Ivanauskasa i Radosława Mroczkowskiego. Po zwolnieniu tego ostatniego, Michal jako pierwszy trener poprowadził zespół Zagłębia w ligowym meczu wyjazdowym z Odrą Opole (1:1).

Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Akademii Zagłębia Sosnowiec.

Michal – życzymy Ci dużo zdrowia i zgodnie z zagłębiowską tradycją – 115 lat!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin