DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-21 19:35

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Urodziny trenerskiej legendy. Wacław Nowak kończy 90 lat!

Urodziny trenerskiej legendy. Wacław Nowak kończy 90 lat!

14 lutego 2022

Legendarnemu trenerowi młodzieży, Wacławowi Nowakowi, który wychował kilka pokoleń znanych piłkarzy, życzymy dużo zdrowia i – co najmniej – 116 lat! A więc tyle, ile liczy sobie Zagłębie.

 

Uroczystości związane z 90-urodzinami Wacława Nowaka odbyły się w klubowej restauracji Zagłębia 3Kolory. Były życzenia, prezenty i… wspominki. Solenizant był niezwykle wzruszony w trakcie oficjałki, którą zorganizował Leszek Baczyński, Prezes Honorowy Zagłębia, wspólnie z Zarządem Zagłębie SA.

Wacław Nowak urodzony 14 lutego 1932 roku w Kozłowie jest wychowankiem Kolejarza Sosnowiec. Później przeszedł z Górnikiem Sosnowiec drogę od B-klasy do III ligi. Ponadto grał krótko w AKS Niwka Sosnowiec i Zagłębiance Dąbrowa Górnicza. Jego nominalna pozycja to była prawa lub lewa obrona.

Pan Wacław szukał talentów piłkarskich nawet na ulicy. Tak odkrył mnie, na Modrzejowskiej, gdzie z kolegami kopałem piłkę – przypomina swojego pierwszego trenera Leszek Baczyński, Prezes Honorowy Zagłębia, a wcześniej prezes, szkoleniowiec i trener naszego klubu.

Pan Wacław był długoletnim trenerem młodzieży w Górniku Sosnowiec, klubie, który występował na nieistniejącym już stadionie przy ulicy Kaliskiej, a później przeprowadził się na Mireckiego. Jego wychowankami byli m. in. wspomniany Baczyński, Krzysztof Tochel czy też Jan Romanowicz.

W 1974 roku nastąpiła fuzja Górnika z Zagłębiem i Pan Wacław zajął się szkoleniem trampkarzy i juniorów na Kresowej. To osoba niezwykle zasłużona, jeśli chodzi o kształtowanie młodych talentów w naszym klubie.

Zdjęcia z uroczystości: Quiero/www.zaglebie.eu

Jego synowie także związani byli z piłką. Jakub Nowak grał w ekstraklasie w barwach Zagłębia, ponadto występował w reprezentacji Polski juniorów. Z kolei Michał Nowak był przede wszystkim znanym sędzią ligowym, ponadto pracował jako trener w Zagłębiu i innych klubach.

Panie Wacławie – dużo zdrowia i jak najwięcej radości z kibicowania Zagłębiu Sosnowiec!

Foto: archiwum klubu.

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin