2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Z Odrą zagramy po raz 58. w lidze. Czekamy na przełamanie!

Z Odrą zagramy po raz 58. w lidze. Czekamy na przełamanie!

10 marca 2021

To będzie 58 spotkanie ligowe Zagłębia z opolską Odrą. Po raz ostatni pokonaliśmy opolan 8 kwietnia 2018 roku, zwyciężając na Stadionie Ludowym 1:0 po trafieniu Vamary Sanogo. W sumie sosnowiczanie mają na koncie 27 zwycięstw ligowych w potyczkach z Odrą. Kolejne byłoby niezwykle cenne w kontekście walki o utrzymanie ligowego bytu.

W poprzednim sezonie Zagłębie z trudem zremisowało w Opolu 1:1, a przed porażką uchronił nas Matko Perdjić, który pewnie obronił rzut karny egzekwowany dość nonszalancko przez Szymona Skrzypczaka.
W drugiej rundzie, już po przerwie związanej z koronawirusem, opolanie wygrali na Stadionie Ludowym 3:1, tym właśnie meczem zapewniając sobie praktycznie utrzymanie. Dwa gole zdobył Arkadiusz Piech, najlepszy niewątpliwie piłkarz spotkania.

W 3. kolejce sezonu 2020/21, dokładnie 11 września, sosnowiczanie przegrali w Opolu 0:1. Pierwsza połowa niewątpliwie należała do Zagłębia, które dyktowało warunki i stwarzało sobie sytuacje bramkowe. Żadnej z nich jednak nie wykorzystało, a w drugiej części to Odra zadała decydujący cios, jakim okazał się gol Dawida Korta w 58 minucie.

Teraz przyszedł czas na rewanż, Zagłębie w dwóch meczach rundy wiosennej Fortuna I Liga pokazało dobry futbol, ale nieskuteczny. Wygrana z Odrą dałaby drużynie większy komfort psychiczny i wiarę we własne umiejętności. Wszyscy wierzymy, że to przełamanie nastąpi w sobotę.