DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-21 19:35

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie gra z Movember!

Zagłębie gra z Movember!

28 października 2021

Co roku w listopadzie zapuszczamy wąsy, aby sprowokować do dyskusji. Cel akcji – zachęcenie jak największej ilości mężczyzn do badań.

 

Movember to inicjatywa, która powstała w Australii. Przedsięwzięcie dotarło do Polski w 2014 roku i od razu stało się ważnym elementem męskiego zdrowia.

Co roku na nowotwór prostaty choruje 15000 mężczyzn.

Rak prostaty jest trzecim najbardziej powszechnym nowotworem wśród mężczyzn w Polsce. Dotyka coraz młodszych facetów ze względu na rozmaite czynniki ryzyka, m.in. dietę czy palenie papierosów. Odpowiednio wcześnie wykryty nowotwór gruczołu krokowego nie oznacza wyroku. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie badania!

Wąs – niczym różowa wstążka, stał się symbolem walki z rakiem. Co roku w listopadzie przypomina o tym, że warto się badać i dbać o swoje zdrowie intymne.

W akcję „Movember” włączyli się piłkarze i hokeiści Zagłębia. Nasz klub „rzucił” wyzwanie siatkarzom MKS Będzin oraz koszykarzom MKS Dąbrowa Górnicza. Przedstawiciele zespołów przez cały miesiąc będą zachęcać mężczyzn do przeprowadzenia szybkiego i bezbolesnego badania.

Na koniec miesiąca odbędzie się konkurs na „Najlepszego sportowego wąsacza Zagłębia Dąbrowskiego”. Zwycięzcę wyłoni głosowanie kibiców.

Badanie można przeprowadzić m.in. w placówce:

Poliklinika Doktora Bessera – ulica Sucha 7a (Sosnowiec)

– na hasło „Movember” na wszystkich mężczyzn czeka zniżka 50%
– Badanie USG z konsultacją lekarską tylko 80zł (po zniżce)
– zapisy: 731 731 831

Więcej o akcji: https://mosznowladcy.pl/

 

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin