DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-06-29 00:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie II: Z liderem gramy na Niwce

Zagłębie II: Z liderem gramy na Niwce

18 maja 2021

W środę o godzinie 18.00 druga drużyna Zagłębia Sosnowiec rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem sosnowiczan będzie aktualny lider w tabeli, BKS Sparta Katowice. Przypomnijmy jednak, że podopieczni Grzegorza Bąka zajmując drugą pozycję w tabeli mają dokładnie taką samą liczbę punktów co katowiczanie. Zatem czeka nas pojedynek na szczycie o lidera w grupie mistrzowskiej klasy okręgowej!

Spotkanie to odbędzie się na stadionie AKS Niwka Sosnowiec. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Poprzednie spotkanie tych drużyn miało miejsce w sierpniu 2019 roku, kiedy to Zagłębie musiało uznać wyższość przeciwnika przegrywając ze Spartą 2:3. W kolejnym sezonie drużyny nie miały przyjemności ze sobą rywalizować, gdyż IV grupa śląska została rozbita na dwie osobne grupy: Katowice oraz Sosnowiec.

Potyczka tych dwóch drużyn w sierpniu 2019 roku niestety nie zakończyła się dla nas pomyślnie. Pierwsza połowa w wykonaniu Zagłębia wyglądała bardzo dobrze (2:1) m.in. za sprawą 5 zawodników z kadry ówczesnego pierwszego zespołu: Stępniowskiego, Bieńka, Kiecy, Radwanka oraz Szweda, czyli zawodników, którzy zagrali bardzo dobry mecz. Póki byli na boisku to gra wyglądała imponująco, niestety po zmianach już tak kolorowo nie było i… goście to wykorzystali.

Warto wspomnieć, że debiut w piłce seniorskiej zanotował wówczas  15 letni Bartek Chęciński, natomiast 77 minut rozegrał Michał Barć urodzony w 2003 roku. Niestety doświadczenie wzięło górę nad młodością.

W składzie Sparty warto zwrócić uwagę szczególnie na dwa nazwiska, Sebastian Gielza oraz Kamil Bętkowski. Ten pierwszy to niezwykle doświadczony zawodnik, która ma na swoim koncie prawie 40 występów w I lidze, 29 w rozgrywkach drugiej ligi oraz 58 występów na boiskach trzecioligowych oraz 9 występów w Pucharze Polski. W jego piłkarskim cv możemy wymienić takie kluby jak Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice, czy też Rozwój Katowice.

Sebastian nadal jest bramkostrzelny, więc należy na niego uważać! Kamil Bętkowski ma natomiast na swoim koncie występy w trzecioligowym Gwarku Tarnowskie Góry, Stali Rzeszów oraz Wiśle Sandomierz. W drugoligowych drużynach reprezentował barwy GKS-u Katowice, Górnika Łęczna oraz Rozwoju Katowice.

Ostatnie spotkanie podopiecznych trenera Grzegorza Bąka to zwycięstwo 4:0 z Cyklonem Rogoźnik, natomiast Sparta Katowice zremisowała 1:1 z Niwami Brudzowice. Jakim wynikiem zakończy się jutrzejsze spotkanie?

Zapraszamy na stadion AKS Niwka Sosnowiec.

Poprzednie spotkania Zagłębia:

Zagłębie II Sosnowiec 2 :1 LKS Pogoń Imielin
KS Niwy Brudzowice 1:1 Zagłębie II Sosnowiec
Zagłębie II Sosnowiec 2:1 LGKS 38 Podlesianka Katowice
Zagłębie II Sosnowiec 3:3 LKS Tęcza Błędów
KS Cyklon Rogoźnik 0:4 Zagłębie II Sosnowiec
Zagłębie II Sosnowiec ?:? BKS Sparta Katowice

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin