2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie – Puszcza 2:0 (0:0). Zabójcza końcówka!

Zagłębie – Puszcza 2:0 (0:0). Zabójcza końcówka!

2 grudnia 2020

Po dwóch miesiącach Zagłębie odnosi zwycięstwo w rozgrywkach Fortuna I Ligi. Sosnowiczanie, w efekcie zabójczej końcówki, pokonali 2:0 (0:0) Puszczę. Bramki zdobyli: Joao Oliveira i Patryk Małecki.

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 2:0( 0:0)

1:0 Joao Oliveira, 83 minuta

2:0 Patryk Małecki, 90+4 minuta

Zagłębie: Chorążka – Ryndak, Duriska (46′ Radkowski), Polczak, Gojny – Pawłowski, Korzeniecki, Oliveira (90 Mularczyk), Karbowy (34′ Maia) – Nowak (63′ Małecki), Gregorio. Trener: Kazimierz Moskal.
Puszcza: Kobylak – Cikoś, Stępień, Knap (46′ Żurek), Mikołajczyk (83′ Skrzypczak) – Tomalski, Stefanik, Serafin, Rakoczy (67′ Bartosz, 83′ Czarny)), Żytek – Spławski (67′ Klec). Trener: Tomasz Tułacz.
Sędziuje: Daniel Kruczyński z Żywca.
Żółte kartki: Polczak – Knap, Serafin, Stępień, Mikołajczyk.
Mecz bez udziału publiczności.

Przedmeczowe ciekawostki:

* To będzie 7. konfrontacja ligowa Zagłębia Sosnowiec z Puszczą Niepołomice.

* W I rundzie poprzedniego sezonu sosnowiczanie po bardzo dobrym spotkaniu wygrali w Niepołomicach 2:0, a gole strzelili: Fabian Piasecki i Tomasz Nawotka. Rewanż przyniósł nam wstydliwy wynik, albowiem rywale z Niepołomic zwyciężyli na Ludowym 5:3.

* Najlepiej słabe i silne punkty rywali zna Dawid Ryndak, który 1,5 roku spędził w Puszczy.
– To bardzo groźny zespół, który z każdym przeciwnikiem gra jak równy z równym mówił przed marcowym meczem Ryndak. Niestety, sprawdziło się wówczas, że Puszcza każdego rywala potrafi rozłożyć na łopatki

* W obecnym sezonie niepołomiczanie grają w mocno zmienionym składzie, nie notując już tak dobrych wyników na wyjazdach.

* Na boiskach przeciwników zespół Tomasza Tułacza jeszcze nie cieszył się z wygranej, natomiast u siebie zwyciężył już 5 razy. W poprzednich rozgrywkach było na odwrót, zespół miał kłopoty z wygrywaniem spotkań domowych, natomiast na wyjazdach grał jak z nut

* Po 14. kolejkach niepołomiczanie zajmują w tabeli Fortuna I Ligi 10. miejsce.  Z kolei sosnowiczanie znajdują się na miejscu 16, a za sobą mają 3 porażki z rzędu. Nie trzeba chyba przypominać, że czas najwyższy to zmienić

Strzelcy bramek:

Zagłębie (7): Rubio 2, Szymon Pawłowski 1, Patryk Mularczyk 1, Vamara Sanogo 1, Fabian Piasecki 1, Tomasz Nawotka 1.

Puszcza (7): Jewhen Radionow 2, Hubert Tomalski 1, Bartosz Żurek 1,  Krzysztof Zaremba 1, Krzysztof Drzazga 1,  Erik Ćikoś 1.

Relacja live:
1′ Sędzia Daniel Kruczyński rozpoczął spotkanie w Sosnowcu. Zagłębie po raz pierwszy w tym sezonie z dwoma napastnikami w składzie. Dobrze przygotowana murawa powinna być sprzymierzeńcem obu drużyn.

3′ Po rzucie rożnym Szymona Pawłowskiego Piotr Polczak próbował uderzać z przewrotki, ale nic z tego nie wyszło.

6′ Zza pola karnego, po kontrze sosnowiczan, uderzał lewą nogą Karbowy. Piłka ominęła jednak bramkę Puszczy.

18′ Oliveira zagrał do Karbowego, ten obsłużył na prawym skrzydle Nowaka, jednak świetnie rozpoczęta akcja nie skończyła się golem. Strzał Olafa obronił pewnie Gabriel Kobylak.

24′ Groźne dośrodkowanie z prawej strony Dawida Ryndaka nie zamknął żaden z naszych zawodników. Szkoda!

29′ Szymon Pawłowski próbował podawać zamiast strzelać i szansę diabli wzięli!

31′ Hubert Tomalski groźnie dośrodkował z prawej strony i piłka o mało nie wpadła do siatki.

34′ Przymusowa zmiana w Zagłębiu. W miejsce kontuzjowanego Karbowego na boisku zameldował się Martim Maia.

40′ Solowa akcja Pawłowskiego, którą zakończył mocny strzał Szymona. Kobylak jednak czujnie interweniował.

45′ Kacper Chorążka fantastycznie broni uderzenie Cikosa. Uff, mogło być 0:1.

45+1. Sędzia Kruczyński zakończył I połowę meczu Zagłębia z Puszczą. Wynik bezbramkowy.

46′ Rozpoczęła się druga połowa spotkania. W Zagłębiu, tak jak i w Puszczy, jedna zmiana. W miejsce kontuzjowanego Lukasa Duriski mamy na boisku Kacpra Radkowskiego.

65′ Z rzutu wolnego uderzył mocno Goncalo Gregorio. Bramkarz Puszczy pewnie wypiąstkował piłkę lecącą pod poprzeczkę.

70′ W dobrej sytuacji strzał Pawłowskiego został zablokowany w ostatniej chwili.

71′ W kontrataku goście wypracowali sobie niezłą sytuację, z prawej strony mocno uderzył Jakub Bartosz, ale piłka ominęła poprzeczkę naszej bramki. I to w bezpiecznej odległości.

82′ Po rajdzie i centrze z lewej strony Pawłowskiego, Martim Maia tylko musnął piłkę głową, będąc przed bramką gości. Futbolówka daleko od bramki…

1:0 Joao Oliveira, 83 minuta. Po dośrodkowaniu z prawej strony Patryka Małeckiego, Portugalczyk głową zmienił lot piłki i ta wpadła do bramki.

2:0 Patryk Małecki, 90+4. Indywidualna akcja Małeckiego, któremu podawał głową Pawłowski. W  sytuacji sam na sam, płaskim strzałem Mały zaskoczył bramkarza.