2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 2:3 (2:1). Miłe złego początki!

Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 2:3 (2:1). Miłe złego początki!

28 kwietnia 2021

To były miłe złego początki! Piłkarze Zagłębia prowadzili 2:0 z Arką Gdynia, by ostateczne przegrać 2:3 (2:1). Szkoda zmarnowanego rzutu karnego, którego nie wykorzystał w 44 minucie Patrik Misak.

Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 2:3 (2:1)

1:0 Patrik Misak, 12 minuta

2:0 Martim Maia, 17 minuta

2:1 Adam Deja, 30 minuta

2:2 Michał Marcjanik, 63 minuta (głową)

2:3 Adam Deja, 78 minuta

Zagłębie: Frankowski – Turzyniecki (87′ Popczyk), Duriska (kapitan), Polczak, Gojny – Seedorf (82′ Pisarek), Ambrosiewicz, Korzeniecki (82′ Karbowy), Oliveira (46′ Masłowski), Misak – Maia (68′ Ryndak).
Trener: Kazimierz Moskal.
Arka: Kajzer – Danch, Marcjanik (kapitan), Kasperkiewicz – Sasin, Deja (84′ Ł. Wolsztyński), Valcarce (36′ da Silva), Letniowski (60′ R. Wolsztyński), Hiszpański – Rosołek, Żebrowski (84′ Siemaszko).
Trener: Dariusz Marzec.

Sędziuje: Mateusz Złotnicki z Lublina.
Żółte kartki: Ambrosiewicz, Gojny, Oliveira, Seedorf, Turzyniecki – Letniowski, Hiszpański, Ł. Wolsztyński, da Silva.
Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:
1’ Sędzia Mateusz Złotnicki z Lublina rozpoczął mecz Zagłębia z Arką. W sytuacji, gdy za kartki pauzuje Szymon Sobczak, a Gregorio jest kontuzjowany – gramy bez klasycznego napastnika.

3′ Po szybkiej akcji Fabiana Hiszpańskiego i jego ostrej centrze, było gorąco na przedpolu bramki Szymona Frankowskiego. Nasz bramkarz złapał w końcu piłkę.

1:0 Patrik Misak, 12 minuta.

Po akcji prawą stroną Martima Maia, który dośrodkował piłkę do Patrika Misaka, ten ostatni posłał ją praktycznie do pustej bramki.

2:0 Martim Maia, 17 minuta.

Portugalczyk popisał się mocnym płaskim strzałem, który trafił idealnie do siatki.

Po składnej akcji Arki w naszym polu karnym, Adam Deja pięknym uderzeniem w okienko zdobywa bramkę.

44′ Patrik Misak nie wykorzystuje rzutu karnego. Jego strzał z 11 metrów broni, Daniel Kajzer, który poradził sobie także z dobitką Słowaka.

45+2. Arbiter z Lublina zakończył I połowę, w której nie brakowało emocji. Uff, działo się!

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu w Sosnowcu. W Zagłębiu jedna zmiana w przerwie, w miejsce Joao Oliveiry mamy na boisku Michała Masłowskiego.

62′ Z rzutu wolnego z odległości 25 metrów mocno uderzał Adam Deja. Na nasze szczęście, piłka trafiła w mur graczy Zagłębia i wyszła na rzut rożny.

2:2 Michał Marcjanik, 63 minuta (głową).

Po rzucie wolnym piłka idealnie trafia na głowę Michała Marcjanika, który trafia pod poprzeczkę.

71′ Po akcji lewą stroną Misaka na polu karnym gości panowało spore zamieszanie. Próbował z niego skorzystać Maciej Ambrosiewicz, który uderzał z bliska, ale piłka została zablokowana przez obrońców Arki.

Pomocnik Arki uderzył z rzutu wolnego praktycznie z połowy boiska i… przelobował naszego bramkarza.

90+2. Grożna kontra Arki, po której mocny strzał Artura Siemaszki Frankowski paruje  na róg.

90+6. Koniec meczu w Sosnowcu. Arka wygrywa 3:2 (1:2). Szkoda zmarnowanego rzutu karnego!