2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica 1:1 (0:0). Szczęście było tak blisko!

Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica 1:1 (0:0). Szczęście było tak blisko!

27 lutego 2021

W inauguracyjnej kolejce rundy wiosennej Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia zremisowali 1:1 (0:0) z liderem, Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Gola dla sosnowiczan zdobył Nikolas Korzeniecki, wyrównał w doliczonym czasie Mateusz Grzybek. Szkoda, bo szczęście było tak blisko.

Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)

1:0 Nikolas Korzeniecki, 58 minuta

1:1 Mateusz Grzybek, 90+5 minuta

Zagłębie: Stępniowski – Turzyniecki, Duriska (kpt), Radkowski, Gojny – Pawłowski (74′ Szwed), Korzeniecki (78′ Karbowy), Ambrosiewicz, Oliveira, Seedorf (74′ Gregorio) – Sobczak (90′ Ryndak). Trener: Kazimierz Moskal.
Bruk-Bet Termalica: Loska – Grzybek, Putiwcew, Stefanik, Grabowski (67′ Śpiewak) – Hubinek (84′ Biedrzycki), Zeman (84′ Kalisz), Wlazło, Radwański (67′ Wasielewski), Żyra (46′ Bonecki) – Gergel. Trener: Mariusz Lewandowski.

Sędziuje: Sebastian Tarnowski z Wrocławia.

Żółte kartki: Pawłowski, Ambrosiewicz, Radkowski, Sobczak – Bonecki,  Grabowski, Loska.
Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:

1′ Sędzia Sebastian Tarnowski z Wrocławia rozpoczął mecz Zagłębia z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

2′ Jako pierwsi zaatakowali sosnowiczanie, ale obrona „Słoni” była czujna.

9′ Rajd Joao Oliveiry zakończony strzałem. Jeden z obrońców rywali w ostatniej chwili zablokował nogą uderzenie Portugalczyka.

11′ W odpowiedzi Termalica zorganizowała składną akcję, w finale której w sytuacji sam na sam znalazł się Roman Gergel. Lider strzelców Fortuna I Liga pospieszył się ze strzałem i piłka ominęła słupek.

15′ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dawida Gojnego w doskonałej sytuacji znalazł się Maciej Ambrosiewicz. „Ambro” jednak źle przyjął  piłkę i szansę diabli wzięli…

18′ Po dośrodkowaniu z wolnego Dawida Gojnego mieliśmy spore zamieszanie na przedpolu Tomasza Loski. Ostry strzał Nikolasa Korzenieckiego został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców Termaliki.

22′ Po odbiorze piłki przez Korzenieckiego Szymon Sobczak ograł dwóch rywali, ale w ostatniej chwili rywale wybili mu piłkę.

27′ Idealne dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego, po którym główkował Oliveira. Piłka ominęła jednak nieznacznie poprzeczkę bramki gości.

35′ Po akcji gości prawą stroną, na strzał z woleja zdecydował się Adam Radwański. Pika wysoko ominęła poprzeczkę.

40′ Po zagraniu Korzenieckiego, Maciej Ambrosiewicz, będąc tyłem do bramki, próbował piętą zaskoczyć Loskę, jednak nic z tego nie wyszło…

41′ Najlepsza okazja Termaliki. Artem Putiwcew z biska próbował zaskoczyć Krystiana Stępniowskiego, który fantastyczną interwencją sparował piłkę. Ostatecznie sytuację wyjaśnił Kacper Radkowski.

42′ W rewanżu strzelał Szymon Pawłowski, ale jego uderzenie było niecelne.

45+1. Arbiter kończy ciekawą I połowę.

46′ Na drugą połowę sosnowiczanie wyszli bez zmian.

52′ Szybki kontratak Zagłębia wyprowadzony przez Seedorfa, jednak do konkretów już nie doszło.

Fantastyczny strzał z okolic 16 metrów młodego pomocnika Zagłębia. Piłka idealnie trafiła pod poprzeczkę. Brawo Niko!

66′ Świetną interwencją popisał się Stępniowski. Bramkarz Zagłębia Sparował bardzo groźny strzał z rzutu wolnego Sebastiana Boneckiego. Braw „Stępień”!

79′ Mocne dośrodkowanie Mateusza Szweda, które bramkarz gości sparował w ostatniej chwili.

80′ Po zagraniu Lukasa Durski do Szymona Sobczaka, ten ostatni kąśliwym uderzeniem z kąta trafił w boczną siatkę.

89′ W idealnej sytuacji znalazł się Sobczak, jednak jego uderzenie z powietrza było niecelne.

1:1 Mateusz Grzybek, 95 minuta.

Rzutem na taśmę goście wyrównują po strzale z bliska Grzybka. Szkoda!

90+6. Koniec spotkania w Sosnowcu.  Remisujemy 1:1 z liderem.