<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – GKS Bełchatów 1:1 (1:0). Remis wywalczony w 10-tkę

Zagłębie Sosnowiec – GKS Bełchatów 1:1 (1:0). Remis wywalczony w 10-tkę

18 kwietnia 2021

Po dramatycznym spotkaniu Zagłębie zremisowało 1:1 (1:0) z GKS-em Bełchatów. Bramkę dla sosnowiczan już w 3 minucie zdobył Joao Oliveira. To był remis wywalczony w 10-tkę, jako że jeszcze w I połowie boisko z powodu czerwonej kartki opuścił wspomniany Oliveira.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

1:0 Joao Oliveira, 3 minuta (głową)

1:1 Maciej Mas, 82 minuta

Zagłębie: Frankowski – Turzyniecki, Duriska (kpt), Polczak, Gojny – Misak (83′ Popczyk), Ambrosiewicz, Oliveira, Masłowski (67′ Korzeniecki), Sobczak (46′ Ryndak) – Gregorio (57′ Seedorf). Trener: Kazimierz Moskal.

GKS Bełchatów: Otczenaszenko – Koziara (87′ Sierczyński), Hilbrycht (83′ Pawlik), Magiera (kpt), Szymorek – Gancarczyk, Bator (83; Kunka), Laskowski (46′ Staszak, 66′ Mas), Bartków, Grzelak – Sabala. Trener: Marcin Węglewski.

Sędziuje: Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.
Żółte kartki: Polczak, Gojny – Koziara

Czerwona kartka: Joao Oliveira (15 minuta – za faul)

Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:
1′ Wystartowaliśmy!

1′ Po czerwonej kartce do składu wrócił Szymon Sobczak, a Michał Masłowski po kontuzji. W ekipie Bełchatowa na ławce nasz wychowanek Marcin Sierczyński.

Po do dośrodkowaniu z lewej strony Dawida Gojnego, Oliveira głową z bliska otwiera wynika meczu.

8′ Oliveira chciał iść za ciosem i uderzył mocno przed pola karnego. Tym razem piłka poszybowała wysoko ponad bramką. Przypomnijmy, że Portugalczyk ma już na koncie 7 bramek.

13′ Tym razem Oliveira próbował trafić ponownie głową po centrze z rogu Patrika Misaka. Bramkarz gości pewnie złapał jednak piłkę, uprzedzając Oliveirę.

15′ Ponownie Oliveira w roli głównej, tym razem jako antybohater. Portugalczyk w trakcie akcji ratunkowej przed polem karnym Zagłębia sfaulował jednego z rywali i dostał czerwoną kartkę. Gramy w 10-tkę.

17′ Rzut wolny z 17 metrów po wspomnianym faulu Oliveiry wykonywał Maciej Koziara. Piłka poszybowała jednak wysoko ponad poprzeczką.

28′ Maciej Ambrosiewicz sprytnie przeciął podanie rywali i oddał strzał na bramkę sprzed pola karnego. Piłkę w ostatniej chwili zablokował jeden z rywali i jedynym zyskiem Zagłębia był rzut rożny.

32′ Mateusz Bartków nagle wypalił z odległości 25 metrów, trafiając w poprzeczkę. Mieliśmy sporo szczęścia. Uff!

40′ Przewaga optyczna grającego w przewadze Bełchatowa, ale jej efektem są głównie rzuty rożne dla naszych gości.

42′ Po centrze Waldemara Gancarczyka Łotysz Valerijs Sabala sprytnie trącił piłkę, która jednak w bezpiecznej odległości ominęła prawy słupek naszej bramki.

45+1. Arbiter kończy I połowę spotkania. Gramy w 10-tkę, więc siłą rzeczy bronimy dostępu do naszej bramki.

46′ Sędzia Kornel Paszkiewicz rozpoczął II połowę spotkania w Sosnowcu.
Rozpoczęliśmy ją z jedną zmianą w składzie – Szymona Sobczaka zastąpił Dawid Ryndak.

54′ Po faulu Piotra Polczaka rzut wolny wykonywał Mariusz Magiera. Uderzenie kapitana gości trafiło na nasz szczęście w mur.

57′ Kontuzjowany Goncalo Gregorio na ramionach lekarza i fizjoterapeuty opuszcza boisko. Zastąpił go Seedorf.

59′ Po doskonałym podaniu Misaka w sytuacji sam na sam znalazł się Quentin Seedorf. Uderzenie Holendra było jednak za wysokie i piłka poszybowała ponad bramką.

Po zagraniu Waldemara Gancarczyka, Maciej Mas z bliska wepchnął piłkę do siatki.
Szkoda!
96′ Strzał Pawlika sprzed pola karnego minimalnie omija lewy słupek naszej bramki. Uff!
90+6. Koniec meczu. Remis wywalczony w 10-tkę.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin