2024-05-12 12:40

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – MFK Karvina 1:3 (1:0). Sobczak strzela, ale przegrywamy z Czechami…

Zagłębie Sosnowiec – MFK Karvina 1:3 (1:0). Sobczak strzela, ale przegrywamy z Czechami…

6 lipca 2021

W ośrodku Gosław Sport Jedłownik w Wodzisławiu Śląskim piłkarze Zagłębia rozegrali sparingowe spotkanie z MFK Karvina, 12. zespołem czeskiej ekstraklasy. Czesi wygrali 3:1 (0:1), a jedynego gola dla Zagłębia zdobył Szymon Sobczak, który ukoronował dobrą grę sosnowiczan w I połowie. To 3. trafienie Sobczaka w grach kontrolnych.

Zagłębie Sosnowiec – MFK Karvina 1:3 (1:0)

1:0 Szymon Sobczak, 27 minuta

1:1 Vlasliy Sinyavskiy, 52 minuta

1:2 Kacper Zych, 64 minuta

1:3 Kacper Zych, 71 minuta

Zagłębie (I połowa): Bielikow – Turzyniecki, Duriska, Machała, Gojny – Troć, Korzeniecki, Oliveira – Sobczak, Tanque, Bryła.

Zagłębie (II połowa): Frankowski – Galić, Dalić, Staniak, Kozłowski – Kaczmarek, Ambrosiewicz, Szumilas – Cristovao, Popczyk, Sobczak (55′ Machała – zmiana powrotna).

Trener: Kazimierz Moskal.

Rezerwowi: Frankowski, Ambrosiewicz, Dalić, Kaczmarek, Popczyk, Staniak, Szumilas, Cristovao, Galić, Kozłowski.

MFK: Bolek – Qose, Sindelar, Jursa – Buchta, Mangabeira, Stropek, Papadopoulos, Juraśek – Mikus, Bartosak.

Ponadto grali Ciupa, Tulio, Kokovas, Ćmielik, Vlachowsky, Teplan, Zych, Krapka, Nesićky, Dos Santos, Eduardo, Sinyavskiy..
Trener: Jozef Weber.

Relacja live:
1’ Rozpoczęło się spotkanie sparingowe w ośrodku Gosław Sport Jedłownik. W bramce Zagłębia wypożyczony z Lubina Kamil Bielikow.

15′ Po pierwszym kwadransie możemy mówić o przewadze optycznej Czechów, którzy zagrażają Zagłębiu głównie po rzutach wolnych i strzałach z dalszej odległości.

22′ Groźny strzał Michala Papadopoulosa omija poprzeczkę naszej bramki.

24′ Tym razem głową strzelał Mikuś, ale i jego uderzenie było niecelne.

„Sopel” wykorzystał podanie Brazylijczyka Tanque i z bliska posłał piłkę do siatki. To jego trzeci gol w sparingach.

35′ W znakomitej sytuacji znalazł się Sobczak. Będąc tuż przed bramkarzem Karviny próbował podcinką go przelobować, jednak rywal pewnie złapał piłkę.

36′ Tym razem sam na sam z bramkarzem był Tanque, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne.

45′ Koniec I połowy meczu sparingowego w Wodzisławiu Śląskim. Prowadzimy 1:0 po golu Szymona Sobczaka. Więcej z gry mają Czesi, ale to sosnowiczanie są bardziej konkretni i stwarzają sobie sytuacje golowe.

46′ Arbiter rozpoczął drugą połowę, w Zagłębiu 10 nowych zawodników.

1:1 Vlasly Sinyavskiy, 52 minuta.

Reprezentant Estonii w barwach MFK Karvina ładnym strzałem doprowadził do wyrównania.

65′ Z rzutu wolnego z odległości 25 metrów mocno uderzył Ales Nesicky, ale piłka po jego mocnym uderzeniu poszybowała ponad poprzeczką.

90′ Koniec meczu sparingowego w Wodzisławiu Śląskim. Przegrywamy 1:3 z MFK Karvina, 12. zespołem czeskiej ekstraklasy.