2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:2 (0:0). Popis Matuszka!

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:2 (0:0). Popis Matuszka!

16 grudnia 2020

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Fortuna I Liga sosnowiczanie przegrali 0:2 (0:0) z Miedzią Legnica. Obie bramki dla gości zdobył bardzo skuteczny ostatnio Szymon Matuszek.

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:2 (0:0)

0:1 Szymon Matuszek, 72 minuta (głową)

0:2 Szymon Matuszek, 82 minuta

Zagłębie: Chorążka – Turzyniecki, Radkowski, Polczak, Gojny – Szwed (75′ Nowak), Korzeniecki, Pawłowski, Seedorf (58′ Małeccki) – Mularczyk – Gregorio. Trener: Kazimierz Moskal.
Miedź: Grobelny – Zieliński, Pleśnierowicz, Mijusković, Tupaj (57′ Łukowski) – Tront, Garuch, Matuszek, Roman (57′ Śliwa)- Drzazga (69′ Lehaire), Zapolnik (90+1′ Hoogenhout). Trener: Jarosław Skrobacz.

Sędziuje: Paweł Malec z Łodzi.
Żółte kartki: Szwed, Korzeniecki –  Drzazga, Pleśnierowicz
Mecz bez udziału publiczności.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Gdyby kierować się tylko statystykami ligowymi to Miedź jest wygodnym rywalem dla Zagłębia. Na 5 ostatnich spotkań rozegranych na poziomie Ekstraklasy i I ligi, aż 4 zakończyły się wygraną sosnowiczan, a w jednym wypadku mieliśmy remis. W sumie Zagłębie ma na koncie 13 zwycięstw ligowych przy 8 rywali.

* Po raz ostatni oba zespoły zmierzyły się na koniec lutego tego roku w Legnicy. 2:0 wygrali wówczas sosnowiczanie po golach Rafała Grzelaka i Patryka Mularczyka. To był mecz, który do końca trzymał kibiców w napięciu. Zagłębie zagrało wówczas bardzo konsekwentnie i skutecznie, prezentując popisowe kontrataki.

* Z kolei po raz ostatni gościliśmy Miedź w Sosnowcu w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 i wówczas 1:0 wygrało Zagłębie po trafieniu Michała Górala w 12 minucie.
* Młody napastnik miał wówczas ogromnego pecha, bardzo szybko opuścił bowiem murawę z zerwanymi więzadłami krzyżowymi stawu kolanowego. Był jednocześnie bohaterem i pechowcem

* W ekipie Miedzi imponuje skutecznością Kamil Zapolnik, który z 11 golami jest współliderem (razem z Romanem Gergelem) listy najlepszych strzelców Fortuna I Liga.
* Z kolei Szymon Matuszek, grający w Miedzi na pozycji nr 6, strzelił 4 bramki w pięciu ostatnich spotkaniach. Mimo zadań defensywnych, kapitan legniczan ma nosa do strzelania goli.

* W Zagłębiu 4 bramki na koncie ma Goncalo Gregorio, który w ostatnim meczu w Łęcznej trafił do siatki z rzutu karnego. Ale o tym spotkaniu wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć.

Relacja live:

1′ Sędzia Paweł Malec rozpoczął spotkanie Zagłębia z Miedzią. Pierwszy groźny atak przeprowadziła Miedź. Rzut rożny nie dał jednak legniczanom żadnych zysków.

3′ Efektowna akcja po lewym skrzydle Seedorfa, którego dośrodkowanie nie trafiło jednak na głowę Mularczyka.

8′ Po rzucie wolnym Miedzi, efektowną główką popisał się Krzysztof Drzazga. Pika ominęła jednak prawy słupek bramki Zagłębia.

21′ Po centrze Mateusza Szweda Piotr Polczak był bliski uderzenia piłki głową. Było gorąco na polu karnym gości, jednak bez konkretów.

24′ Po prostopadłym podaniu Szymona Pawłowskiego w idealnej sytuacji znalazł się Szwed. Pierwszy strzał Mateusza trafił w Mijuskovicia, drugi – pewnie sparował na róg bramkarz Grobelny.

28′ Kamil Zapolnik zmarnował rzut karny podyktowany za faul Szweda na Tupaju. Piłka poleciała obok prawego słupka bramki Chorążki.

32′ Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego głową uderzał Nikolas Korzeniecki. Broni w dobrym stylu Jędrzej Grobelny.

40 Pawłowski zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka ominęła jednak w bezpiecznej odległości bramkę Grobelnego.

45′ Po akcji Mularczyka ze Szwedem, piłka trafiła do Pawłowskiego. Strzał kapitana Zagłębia był jednak nieudany.

45+1′ Sędzia Paweł Malec odgwizdał koniec I połowy.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu w Sosnowcu. Obie drużyny nie przeprowadził żadnej zmiany.

49′ Quentin Seedorf zacentrował z lewego skrzydła, a Gonçalo Gregório nie potrafił dobrze przyjąć piłki w polu karnym. Szkoda tej szansy!

62′ Prostopadłe zagranie Kamila Zapolnika w pole karne okazało się za mocne dla Macieja Śliwy.

69′ Na zaskakujący strzał z 25 metrów zdecydował się Nikolas Korzeniecki. Piłka ominęła okienko, niemniej szczęście było blisko!

0:1 Szymon Matuszek, 72 minuta (głową). Po rzucie rożnym Miedzi Szymon Matuszek głową z bliska skierował piłkę do siatki. To jego 5 gol w sześciu ostatnich meczach…

79′ Po ostrym dośrodkowaniu Dawida Gojnego jedynym naszym zyskiem był rzut rożny.

0:2 Szymon Matuszek, 82 minuta. Po dośrodkowaniu z prawej strony Matuszek, będący tyłem do bramki, uderzył piłkę piętą i ta wpadła w róg…

85′ Będący w sytuacji sam na sam Olaf Nowak, z 6 metrów fatalnie przestrzelił. Piłka trafiła w boczną siatkę. Szkoda!

90+1′ Pawłowski z linii pola karnego mocno uderzył i… trafił w słupek.

90+4. Koniec meczu w Sosnowcu Przegrywamy 0:2 po dwóch golach Szymona Matuszka.