2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 0:2 (0:1). Smutne pożegnanie z Ludowym!

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 0:2 (0:1). Smutne pożegnanie z Ludowym!

18 lutego 2023

W swoim pożegnalnym meczu na Stadionie Ludowym piłkarze Zagłębia przegrali 0:2 (0:1) z opolską Odrą. Bramki dla opolan strzelili: Artur Pikk i Dawid Czapliński. Teraz przed naszym zespołem przeprowadzka na nowy stadion – ArcelorMittal Park, gdzie w najbliższą sobotę zmierzymy się z GKS-em Katowice (g. 17:30).

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 0:2 (0:1)

0:1 Artur Pikk, 32 minuta

0:2 Dawid Czapliński, 52 minuta

Zagłębie: Gliwa – Borowski, Bodzioch, Ziemann – Bryła (57′ Troć), Bonecki, Rozwandowicz (68′ Dalić), Karwot, Szumilas (57′ Fabry) – Wrzesiński, Sobczak.
Trener: Dariusz Dudek
Odra: Haluch – Żemło, M. Kamiński (K), Pikk – Mikinić, Niziołek, W. Kamiński (79′ Urbańczyk), Czapliński (90+2 Kędziora), Nowak – Borja Galan (79′ Makuszewski), Guzdek.
Trener: Adam Nocoń

Sędziuje: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna
Żółte kartki: Szumilas, Borowski, Fabry – W. Kamiński, Czapliński, Żemło, Urbańczyk
Widzów: 1675.

CIEKAWOSTKI

* W sezonie 2002/03 mecz Zagłębia z Odrą został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla sosnowiczan z powodu gry w ekipie opolskiej nieuprawnionego zawodnika. Na boisku padł wynik 2:1 dla Zagłębia. W statystyce bramek uwzględniliśmy walkower 3:0 dla sosnowiczan.
*  Odra do pewnego czasu była wielce niewygodnym rywal dla sosnowiczan. Pięć potyczek ligowych aż do meczu w Opolu w dniu 29 lipca 2022, to 4 zwycięstwa Odry (3:1, 1:0 i 2:0 i 1:0) i remis (1:1). Ale dobra passa rywali nie trwała wiecznie…
* W 3. kolejce rundy jesiennej obecnego sezonu Zagłębie rozbiło Odrę w Opolu 4:1 wskakując na fotel lidera rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Dwa gole zdobył Szymon Sobczak, po jednym dorzucili Patryk Bryła i Marek Fabry. Powtórka w Sosnowcu mile widziana…
* W 3. kolejce sezonu 2020/21, dokładnie 11 września, sosnowiczanie przegrali w Opolu 0:1. Pierwsza połowa niewątpliwie należała do Zagłębia, które dyktowało warunki i stwarzało sobie sytuacje bramkowe. Żadnej z nich jednak nie wykorzystało, a w drugiej części to Odra zadała decydujący cios, jakim okazał się gol Dawida Korta w 58 minucie.
* Identyczny wynik padł przy kolejnej wizycie sosnowiczan w Opolu w rundzie jesiennej sezonu 2021/22. Tym razem jedynego gola dla opolan w 37 minucie zdobył Mateusz Marzec. Ten mecz skwitowano jednym słowem – bezbarwny! Kolejny pojedynek w Opolu miał już swój koloryt, a padły w nim 5 bramek (4:1 dla Zagłębia).

RELACJA LIVE

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Wystartowaliśmy! W składzie Zagłębia brakuje m.in. Dominika Jończego, który pauzuje za żółte kartki.

3′ Po centrze Wojciecha Szumilasa gorąco na przedpolu bramki gości. Szymona Sobczaka w ostatniej chwili uprzedził Artur Haluch.

5′ Sędziowie VAR sprawdzali ewentualność podyktowania rzutu karnego dla Zagłębia (zagranie ręką gracza Odry), stąd przerwa 3-minutowa.

13′ Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu w polu karnym faulował Szymon Sobczak.

24′ W zamieszaniu podbramkowym Bartosz Guzdek strzelił z ostrego kąta, jednak Michał Gliwa był na posterunku.

29′ Sebastian Bonecki uderzył z 25 metrów, ale piłka poszybowała ponad bramką.

34′ Zagłębie mogło szybko wyrównać, ale debiutujący w naszej drużynie Meik Karwot z bliskiej odległości uderzył wysoko ponad poprzeczką.

38′ Piotr Żemło główkował niecelnie, uprzedzając interweniującego Michała Gliwę.

42′ Z rzutu wolnego ostro dośrodkował Wojciech Szumilas, ale bramkarz Odry sparował piłkę.

45+5. Koniec I połowy meczu z Odrą Opole. Przegrywamy 0:1 po trafieniu Artura Pikka.

46′ Rozpoczęła się druga połowa pożegnalnego meczu na Ludowym. Obie drużyny bez zmian.

Po rajdzie prawą stroną Konrada Nowaka i jego płaskiej centrze, Dawid Czapliński z bliska skierował piłkę do pustej bramki.

57′ Dwie zmiany w Zagłębiu: w miejsce Bryły i Szumilasa widzimy na murawie Adriana Trocia i Marka Fabry’ego.

67′ Maks Rozwandowicz bez kontaktu z przeciwnikiem upadł na murawę kulejąc…

68′ Po strzale Marka Fabrego piłka wpadła do bramki Odry, ale wcześniej na spalonym był Meik Karwot, który brał udział w akcji.

87′ Rzut karny dla Odry!

88′ Bartosz Guzdek z 11 metrów uderza bardzo mocno i niecelnie. Piłka wysoko ponad bramką.

88′ Z wolnego uderzał Sebastian Bonecki. Piłka strzelona z 30 metrów minimalnie obok słupka.

90′ Sędzia Marcin Szczerbowicz przedłużył spotkanie o 7 minut.

90+8. Koniec meczu z Odrą Opole. Na pożegnanie Ludowego przegrywamy z opolanami 0:2!