2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:1). Porażka z Góralami!

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:1). Porażka z Góralami!

10 lipca 2021

W kolejnym meczu sparingowym, w trakcie zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim, piłkarze Zagłębia zmierzyli się z Podbeskidziem, spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy. Ostatecznie 2:1 (1:0) wygrali bielszczanie po dwóch golach Kamila Bilińskiego. Dla Zagłębia trafił po raz pierwszy Alex Tanque. W najbliższy wtorek sosnowiczanie zakończą zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim meczem z III-ligowym ŁKS Łagów.

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:1)

0:1 Kamil Biliński, 6 minuta

0:2 Kamil Biliński, 52 minuta

1:2 Tanque, 79 minuta

Zagłębie: Frankowski (46′ Bielikow) – Galić (59′ Turzyniecki), Duriska (76′ Machała), Dalić, Gojny – Oliveira (80 Troć), Ambrosiewicz (80′ Kaczmarek), Szumilas (59′ Tanque) – Sobczak (46′ Seedorf), Cristovao (60′ Korzeniecki), Bryła (59′ Banaszewski). Trener: Kazimierz Moskal.

Rezerwowi: Popczyk, Staniak.

Podbeskidzie: Pesković (46′ Polacek) – Gutowski, Mikołajewski, Rodriguez, Haberek-Kowalski – Polkowski, Frelek, Bieroński, Gach – Roginić, Biliński.
Trener: Piotr Jawny.

Żółte kartki: Tanque (Zagłębie) – Bieroński, Polacek (Podbeskidzie).

Relacja live:
1’  W ośrodku Gosław Sport Jedłownik rozpoczął się sparingowy mecz Zagłębia z Podbeskidziem. Nasi piłkarze grają w czarnych opaskach na znak żałoby po śmierci Józefa Gałeczki, ikony naszego Klubu.

Sprytny strzał Kamila Bilińskiego, najskuteczniejszego snajpera Górali, wyprowadził naszych rywali na prowadzenie.

12′ Z rzutu wolnego lewą nogą uderzał po ziemi Polkowski. Szymon Frankowski nie miał jednak problemów z obroną tego strzału.

17′ Sfaulowany w środku pola Maciej Ambrosiewicz apeluje do kolegów o „więcej konkretów”… Na razie, sosnowiczanie są dość często w posiadaniu piłki, ale brakuje wspomnianych konkretów.

23′ Po podaniu Sobczaka do Oliveiry, Portugalczyk dośrodkował na pole karne. Nikt jednak nie zamknął tej akcji, a jedynym zyskiem sosnowiczan był rzut rożny.

26′ Rzut rożny wykonywał Wojciech Szumilas. Jego płaski strzał z lewej nogi był jednak minimalnie niecelny.

32′ Po centrze Patryka Bryły groźnie główkował Joao Oliveira. Piłka uderzona przez Portugalczyka poszybowała obok słupka.

36′ W dogodnej sytuacji był Alex Cristovao, ale zbyt długo szukał sobie pozycji na polu karnym i został z niego wypchnięty przez rywali.

40′ Po główce Marko Roginicia z bliskiej odległości piłka trafiła w słupek.

44; Alex Cristovao z bliskiej odległości posyła piłkę wysoko ponad poprzeczką.

45+1. Arbiter zakończył I połowę sparingu Zagłębia z Podbeskidziem. Po golu Kamila Bilińskiego 1:0 prowadzą Górale.

46′ Rozpoczęła się druga połowa sparingu w Wodzisławiu Śląskim. Zagłębie wyszło z 3 nowymi graczami: Banaszewskim, Seedorfem i Bielikowem w bramce.

Super-snajper Podbeskidzia uderzył lewą nogą w prawy róg naszej bramki i piłka, odbijając się jeszcze od słupka, wpadła do siatki. Górale prowadzą 2:0.

57′ Głową uderzał Joao Oliveira, ale i tym razem jego strzał był niecelny.

67′ Rzut wolny sprzed pola karnego wykonywał Quentin Seedorf. Jego uderzenie lewą nogą wysoko ponad poprzeczką.

72′ Przed bramkarzem Podbeskidzia znalazł się Seedorf. Holender sprytnym strzałem chciał trafić do siatki, jednak bramkarz sparował piłkę prawą ręką.

77′ I znowu Biliński. Tym razem jego strzał głową był za słaby by zaskoczyć Bielikowa,

Brazylijczyk dobił z bliska strzał Banaszewskiego, który bramkarz Podbeskidzia odbił przed siebie. Tanque chciał szybko zabrać piłkę z bramki, ale nie pozwolił na to bramkarz Polacek i doszło do niepotrzebnej szarpaniny, W efekcie tylko żółty kartonik dla Polacka, jak również dla Brazylijczyka. Tak po prawdzie to golkiper Górali powinien dostać czerwoną kartkę…

90+2 Arbiter kończy sparing w Ośrodku Gosław Sport Jedłownik. 2:1 wygrali bielszczanie po 2 golach Kamila Bilińskiego. Dla Zagłębia trafił Brazylijczyk Alex Tanque.