2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Radomiak 0:1 (0:0). Porażka, która boli…

Zagłębie Sosnowiec – Radomiak 0:1 (0:0). Porażka, która boli…

7 maja 2021

W 29. kolejce Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia przegrali na Stadionie Ludowym z Radomiakiem 0:1 (0:0). Jedyny gol padł w 47 minucie w efekcie strzału samobójczego Piotra Polczaka. Teraz przed Zagłębiem wyjazd do Głogowa.

Zagłębie Sosnowiec – Radomiak Radom 0:1 (0:0)

0:1 Piotr Polczak (sam.), 47 minuta

Zagłębie: Stępniowski – Turzyniecki (74′ Ryndak), Duriska (K), Polczak, Gojny (90′ Maia) – Misak, Ambrosiewicz, Oliveira (82′ Seedorf), Korzeniecki (74′ Pisarek), Masłowski (82′ Karbowy) – Sobczak. Trener: Kazimierz Moskal.

Radomiak: Kochalski – Jakubik, Cichocki, Rossi Branco, Abramowicz – Kozak (63′ Mikita), Karwot, Kaput, Radecki (84′ Sokół), Gąska (90+1 Bogusz) – Leandro Perreira (90+1 Filipe Nascimento). Trener: Dariusz Banasik

Sędziuje: Artur Aluszyk ze Szczecina.
Żółte kartki: Gojny – Cichocki, Rossi.
Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:
1Wystartowaliśmy. W składzie Zagłębia Krystian Stępniowski, który zastąpił między słupkami Szymona Frankowskiego.

4′ Długie podanie do Leandro zakończyło się interwencją Duriski, który wybił piłkę na róg. Po jego wykonaniu nasi obrońcy wybili piłkę głową, nie pozwalając rywalom na oddanie strzału.

11′ Rajd po lewej stronie Dawida Gojnego, który mocno dośrodkował prawą noga, ale na przedpolu Kochalskiego nie było żadnego z sosnowiczan.

13′ Rajd i mocny strzał płaski Leandro, z którym poradził sobie Stępniowski.

15′ Po błędzie naszej obrony Miłosz Kozak ostro uderzył z prawej strony, ale Stępniowski wybił piłkę do boku.

18′ Szybkim rajdem i mocnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Patrik Misak. Pika ominęła jednak poprzeczkę.

20′ Po centrze Oliveiry piłka trafiła do Misaka, który posłał piłkę akurat w słupek. Dobitka Słowaka poszybowała ponad poprzeczką, po palcach Kochalskiego. To była najlepsza jak do tej pory okazja Zagłębia.

21′ Piękna akcja Zagłębia. Po szybkiej wymianie piłek między Masłowskim i Misakiem, ten ostatni uderzył płasko w róg, ale Kochalski w ostatniej chwili nogą sparował futbolówkę.

30′ Strata Lukáša Ďuriški, który wyprowadzając piłkę z własnej połowy zagrał do Meika Karwota. Na szczęście Słowak zdążył naprawić swój błąd.

33′ Nikolas Korzeniecki uderzył z 16 metrów, jednak Kochalski złapał piłkę.

37′ Dynamiczna akcja Radomiaka, w finale której Kozak uderzył z ostrego kąta, ale Stępniowski pewnie wybił piłkę na róg.

43′ Po rzucie wolnym Gojnego, wysoko dośrodkowaną piłkę zagrał głową Polczak, jednak nikt z kolegów nie uderzył na bramkę.

45+1′ Rzut wolny wykonał Patrik Misak, ale nikt z kolegów nie potrafił zamknąć akcji i posłać z bliska piłkę do siatki.

45+1. Koniec I połowy meczu w Sosnowcu. Wynik bezbramkowy, chociaż emocji nie brakuje.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu. Oba zespoły bez zmian.

0:1 Piotr Polczak, 47 minuta (samobójcza).

Po centrze Miłosza Kozaka nasz stoper głową trafił do własnej bramki.

56′ Damian Gąśka znalazł się w sytuacji sam na sam, ale zamiast strzelać zagrywał do znajdującego się w jeszcze lepszej sytuacji Radeckiego. Podanie przeciął w ostatniej chwili jeden z obrońców Zagłębia.

64′ W idealnej sytuacji był Radecki. Po dośrodkowaniu z lewej strony Radecki uderzył za wysoko.

74′ Dwie zmiany w Zagłębiu: Ryndak zastąpił Turzynieckiego, a Pisarek Korzenieckiego.

88′ Kąśliwe dośrodkowanie Gąski z rzutu wolnego Stępniowski wybił na róg.

89′ Szarżujący na bramkę gości Patrik Misak został sfaulowany przed polem karnym.

90′ Z rzutu wolnego uderzył mocno Karbowy, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

90+4. Z bliska głową uderzał Karbowy, jednak uczynił to za słabo i Kochalski łatwo złapał piłkę.

90+5. Koniec meczu w Sosnowcu. Ostatecznie 1:0 wygrali radomianie po golu samobójczym Polczaka. Niezła I połowa i słaba druga część.