<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 3:3 (3:1). Ostre strzelanie na Ludowym!

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 3:3 (3:1). Ostre strzelanie na Ludowym!

9 maja 2022

W 32. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi Zagłębie zremisowało z Sandecją Nowy Sącz 3:3 (3:1). Gole dla sosnowiczan zdobyli: Nikolas Korzeniecki, Szymon Sobczak i Szymon Pawłowski. Ten remis nie daje jeszcze Zagłębiu pewnego utrzymania. W najbliższą sobotę gramy na Stadionie Ludowym ze Stomilem Olsztyn (godz. 20:30).

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 3:3 (3:1)

0:1 Jakub Zych, 18 minuta

1:1 Nikolas Korzeniecki, 26 minuta

2:1 Szymon Sobczak, 39 minuta

3:1 Szymon Pawłowski, 45+4

3:2 Tomasz Nawotka, 58 minuta

3:3 Svetoslav Dikov, 68 minuta (głową)

Zagłębie: Gliwa – Ryndak (83′ Borowski), Dalić, Jończy, Bodzioch – Smoleń (1′ Sobczak), Korzeniecki (83′ Szumilas), Peterman (67′ Oliveira), Gojny – Pawłowski, Banaszewski (67′ Bryła).
Trener: Artur Skowronek.

Sandecja: Pietrzkiewicz – Szufryn (24′ Osyra), Koffie, Zych (77′ Szczepanek), Słaby – Kosakiewicz, Fall, Kasprzak (46′ Walski), Nawotka, Chmiel (77′ Rudol) – Zjawiński (46′ Dikov).

Trener: Dariusz Dudek.

Sędziuje: Piotr Urban z Legionowa.
Żółte kartki: Jończy, Bryła – Słaby, Osyra, Nawotka.
Widzów: 1174.

Przedmeczowe ciekawostki.

* Dwa dwa gole w meczach Sandecji z Zagłębiem zdobył Arkadiusz Aleksander, były prezes nowosądeckiego klubu, który teraz pełni rolę wiceprezesa Zagłębia.
* Oba zespoły spotkają się w meczu ligowym po raz 12. Bilans jest bardzo korzystny dla sosnowiczan, chociaż jest i plama na honorze, czyli wygrana 5:0 Sandecji w roli gospodarza. A miało to miejsce 11 marca 2017, gdy zespół z Nowego Sącza walczył skutecznie o awans do ekstraklasy. Pobyt na najwyższym szczeblu rozgrywkowym trwał jednak tylko sezon.
* Ostatnie spotkanie ligowe tych drużyn miało miejsce 31 października 2021 roku. Na Stadionie Ludowym grająca w roli gospodarza Sandecja zremisowała z Zagłębiem 1:1. Prowadzenie dla sosnowiczan uzyskał Wojciech Szumilas, wyrównał tuż przed końcem Michal Piter-Bućko.
* Pod koniec stycznia tego roku oba zespoły zagrały z sobą sparing w Jaworznie. Padł wówczas identyczny remis, czyli 1:1. Gole: Szymon Pawłowski – Błażej Szczepanek. A jak będzie teraz?

* Po kilkumiesięcznej przerwie do podstawowego składu Zagłębia wrócił Kacper Smoleń. Ten mody skrzydłowy doznał ciężkiej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w styczniu w trakcie sparingu z Resovią. Po operacji i okresie rehabilitacji Kacper wraca do gry. Z kolei po 4 kartkach pauzuje Michał Masłowski.

Relacja live:

PROSIMY O ODŚWIEŻANIE STRONY!

1’  Sędzia Piotr Urban rozpoczął spotkanie na Stadionie Ludowym. W składzie wyjściowym Zagłębia pierwszy raz po prawie 4-miesięcznej przerwie (operacja więzadeł krzyżowych) widzimy Kacpra Smolenia.

1′ I od razu pierwsza zmiana w Zagłębiu. Kacpra Smolenia zastąpił Szymon Sobczak

4′ Zameldował się Łukasz Zjawiński, który odwrócił się z piłką na polu karnym i ostro uderzył na naszą bramkę, Piłka ominęła ją w bezpiecznej odległości.

7′ Szymon Sobczak jednym zwodem ograł dwóch rywali i… został sfaulowany przez trzeciego. Sędzia jednak widział inaczej i nie podyktował rzutu wolnego dla Zagłębia.

11′ Rykoszet po strzale Damian Chmiela z 18 metrów. Po tej akcji goście egzekwowali rzut rożny, który nie dał im szansy golowej.

Po zgraniu piłki głową przez Łukasza Zjawińskiego, Jakub Zych posłał z bliska piłkę do siatki. Akcja dwóch młodzieżowców dała Sandecji prowadzenie.

Po zagraniu z prawej strony Szymona Pawłowskiego i błędzie Kornela Osyry, „Niko” uderzył bez namysłu i piłka wylądowała w lewym roku bramki Sandecji.

36′ Krótki rajd i strzał płaski Szymona Sobczaka, Piłka ominęła jednak prawy róg bramki gości.

„Sopel” mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa swojego 17. gola w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Kilka minut trwała weryfikacja VAR. Ostatecznie gol zaliczony!

45′ Sędzia doliczył aż 5 minut do pierwszej połowy.

Pawłowski ładnym uderzeniem z lewej nogi trafia idealnie w róg.

45+4. Koniec I części meczu w Sosnowcu. Prowadzimy 3:1 po trafieniach Nikolasa Korzenieckiego, Szymona Sobczaka i Szymona Pawłowskiego. Prowadzenie jak najbardziej zasłużone…

45+5. Koniec I połowy.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu w Sosnowcu. Zagłębie bez zmian w składzie – z kolei Sandecja z dwoma nowymi zawodnikami: Michałem Walskim i Svetoslavem Dikovem.

W zamieszaniu podbramkowym były skrzydłowy Zagłębia mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa kontaktowego gola.

Dzieje się na Ludowym. Bułgarski napastnik Sandecji strzałem głową doprowadza do wyrównania.

76′ Z odległości 17 metrów strzelił Damian Chmiel. Po rykoszecie piłkę łapie Michał Gliwa.

88′ Strzał z dalszej odległości Gerhsona Koffie pewnie łapie Michał Gliwa.

88′ W rewanżu dobrym dośrodkowaniem popisał się Pawłowski, a strzał z bliska Patryka Bryły był minimalnie niecelny.

90+4. Arbiter zakończył spotkanie Zagłębia z Sandecją. Ostatecznie remisujemy z „Sączersami” 3:3 (3:1). Gole dla Zagłębia: Nikolas Korzeniecki, Szymon Sobczak i Szymon Pawłowski. Ten remis nie zadawala nikogo…

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin