<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 2:1 (1:1). Brawo Joao!

Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 2:1 (1:1). Brawo Joao!

27 marca 2021

W 22. kolejce Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia pokonali na Stadionie Ludowym Stomil Olsztyn 2:1 (1:1). Oba gole dla sosnowiczan strzelił głową Joao Oliveira. Brawo Joao, brawo trener i drużyna!

Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)

0:1 Jakub Mosakowski, 3 minuta (rzut karny)

1:1  Joao Oliveira, 34 minuta (głową)

2:1 Joao Oliveira, 47 minuta (głową)

Zagłębie: Frankowski – Turzyniecki, Polczak, Duriska (kpt), Ryndak – Pawłowski (12′ Gregorio), Ambrosiewicz, Oliveira, Masłowski, Misak (82′ Małecki) – Sobczak. Trener: Kazimierz Moskal.

Stomil: Leszczyński – Bucholc (kpt) (73′ Straus), Remisz, Byrtek, Mosakowski (73′ Tecław) – Carolina, Szramka (56′ Hinokio), Skrzypczak (64′ Van Huffel), Łuczak, Ogrodowski (73′ Sierant) – Szczutowski. Trener: Adam Majewski.

Sędziuje: Damian Sylwestrzak z Wrocławia. Asystenci: Michał Sobczak (Bydgoszcz) i Rafał Brieger (Gdańsk). Sędzia techniczny: Tomasz Wajda (Żywiec).
Żółte kartki: Ryndak, Gregorio – Carolina, Łuczak. Czerwona kartka: Szymon Sobczak (faul na Van Huffelu).
Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:

1′ Arbiter Damian Sylwestrzak rozpoczął spotkanie Zagłębia ze Stomilem. W bramce sosnowiczan absolutny debiutant, Szymon Frankowski. Szymon – powodzenia!

1′ W 30 sekundzie upada z krzykiem w polu karnym Zagłębia Wojciech Łuczak, który starł się z Dawidem Ryndakiem. Sędzia po chwili wahania wskazuje na jedenastkę!

8′ W ofensywie piłkarze Stomilu, którzy chcą pójść za ciosem. Szczególnie niebezpieczny jest były zawodnik Zagłębia Wojciech Łuczak.

10′ Kolejny cios wymierzony w nasz zespół. Po ataku rywala poważnie wyglądającej kontuzji doznał Szymon Pawłowski, który z obandażowanym prawym podudziem opuścił boisko na ramionach fizjoterapeutów. Zastąpił go Goncalo Gregorio.

15′ Nasi piłkarze mają problemy ze skonstruowaniem akcji ofensywnej, dominacja Stomilu nie podlega dyskusji.

31′ Po centrze z prawej strony głową uderzał Lukas Duriska, jednak piłkę zablokował ciałem jeden z obrońców Stomilu.

33′ W efekcie rzutu wolnego wykonanego przez Misaka, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a dobitka Sobczaka została zablokowana przez obrońców.

1:1 Joao Oliveira, 34 minuta (głową).

Po rzucie rożnym Misaka, Portugalczyk uderzył mocno piłkę głową i wpadła ona pod poprzeczkę! Wraca nadzieja!

41′ Groźny strzał głową Wojciecha Łuczaka, na szczęście niecelny.

43′ Fantastyczna interwencja Frankowskiego, który sparował na róg mierzone uderzenie Mateusza Skrzypczaka.

45+3. Koniec I połowy, którą zakończyła żółta kartka za faul dla Dawida Ryndaka.

46′ Rozpoczęła się II połowa meczu w Sosnowcu. Zagłębie bez zmian, nie licząc wcześniejszej roszady jeszcze w I części, gdy boisko z urazem Achillesa opuścił Szymon Pawłowski.

Bliźniacza sytuacja, jak przy pierwszym golu. Z rogu dośrodkowywał Misak, a Oliveira mocnym strzałem głową trafił do siatki.

58′ Piękna akcja Sobczaka, który po ograniu kilku zawodników zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Michała Masłowskiego. Strzał „Masło” nogami obronił Leszczyński.

64′ Sobczak zdecydował się na uderzenie z odległości 30 metrów, jednak  było ono mocno niecelne.

68′ Po rzucie wolnym Misaka i główce zamykającego akcję Polczaka, olsztynianie wybili piłkę sprzed bramki.

76′ Niebezpieczna główka Adriana Szczutowskiego ominęła poprzeczkę.

89′ Gramy w 10-tkę po czerwonej kartce dla Szymona Sobczaka (za faul).

90+4. Koniec meczu. Wygrywamy po raz pierwszy w rundzie wiosennej.