DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-23 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie szlifuje formę w Belek. Czas na wysokie obroty!

Zagłębie szlifuje formę w Belek. Czas na wysokie obroty!

31 stycznia 2022

Pierwszy zespół Zagłębia przebywa od soboty w tureckim Belek. Do 12 lutego drużynę czeka intensywna praca, która ma przynieść pozytywne wyniki w rundzie wiosennej.

 

Sosnowiczanie w sobotni poranek wyruszyli najpierw na lotnisko w Pyrzowicach, a stamtąd odlecieli do Turcji. Antalya przywitała nasz zespół słońcem. Po 40 minutach podróży autokarem drużyna zameldowała się w hotelu w Belek.

Wszystko przebiegało zgodnie z planem. Lot odbył się bez żadnych problemów i opóźnień – mówi Marcel Płachta, kierownik Zagłębia.

Po wspólnym obiedzie drużyna ponownie wsiadła do autokaru, ponieważ centrum treningowe jest oddalone o około 10 km od miejsca zakwaterowania. Po wyjściu na boisko nie brakowało uśmiechów na twarzach zawodników.

Uwielbiam zapach murawy. Na to czekałem! – zaznaczył w pierwszym kontakcie z piłką Quentin Seedorf.

Sztab szkoleniowy na pierwsze dni przygotował nieco luźniejszy plan.

W weekend aktywnie regenerowaliśmy drużynę po piątkowym sparingu, podróży i generalnie po dobrej pracy w minionym tygodniu. Poza tym, ten czas poświęciliśmy na aklimatyzację i integrację – wyjaśnia Artur Skowronek, trener Zagłębia.

Od poniedziałku drużyna rozpoczęła czwarty tydzień przygotowań, gdzie objętość treningów spada, ale intensywność ciągle rośnie.

Pracujemy nad wytrzymałością z elementami mocy tlenowej i glikolitycznej. Kształtujemy też moc i szybkość. Wymagamy od piłkarzy generowania maksymalnych prędkości. Przygotowanie fizyczne łączymy z przygotowaniem taktycznym. Większość środków treningowych mamy z piłkami i w każdych zajęciach nie zapominamy o naszych zasadach gry. Będziemy pracować nad zgrywaniem naszej drużyny i powtarzalnością. Dwie najbliższe gry kontrolne w środę i sobotę pomogą piłkarzom w automatyzacji zachowań naszego modelu gry – dodaje szkoleniowiec.

Najbliższy mecz kontrolny odbędzie się w środę (2 lutego). Zagłębie zmierzy się z FC Hebar Pazardzhik. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00 czasu lokalnego – 15:00 czasu polskiego.

Relacja ze sparingu na naszym kanale YouTube oraz Facebooku.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin