DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-04-02 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Podsumowanie pracy Łukasza Girka

Podsumowanie pracy Łukasza Girka

21 listopada 2022

Łukasz Girek złożył rezygnację z pracy na stanowisku prezesa Zagłębia Sosnowiec. Swoją funkcję pełnił od 27 sierpnia ubiegłego roku. Ustępujący prezes w naszym klubie pracował od września 2018 roku. Najpierw jako manager Akademii, następnie jej wiceprezes, potem krótko jako dyrektor zarządzający Zagłębia Sosnowiec, a od prawie piętnastu miesięcy jako prezes zarządu.

Podsumowanie dotychczasowej pracy Łukasza Girka w Zagłębiu Sosnowiec.

1. Stworzenie misji klubu.

https://zaglebie.eu/wartosci-klubu/

2. Stworzenie nowej struktury Zagłębia Sosnowiec, w ramach której funkcjonują działy sportu, finansów, marketingu, public relations, sponsoringu oraz organizacji i bezpieczeństwa imprez sportowych. Zbudowanie kultury organizacyjnej, poprzez wprowadzenie norm społecznych i systemu wartości, właściwego klimatu organizacyjnego oraz wymagań dotyczących zachowania. Inwestowanie w poszerzanie wiedzy i rozwój osobisty pracowników poprzez ich udział w konferencjach, sympozjach i szkoleniach.

https://zaglebie.eu/wpisy/lukasz-girek-zaglebie-to-cos-wiecej-niz-klub-pilkarski/

3. Utrzymanie pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec w rozgrywkach Fortuna I Ligi w sezonie 2021/22. Zmiana wizerunku Zagłębia Sosnowiec w środowisku piłkarskim poprzez zapewnienie stabilizacji w sztabie szkoleniowym, przemyślaną i odpowiedzialną politykę transferową, wprowadzanie do kadry pierwszego zespołu naszych wychowanków oraz progres sportowy.

4. Akademia Zagłębia Sosnowiec istnieje od 2013 roku, a w ciągu ostatnich dwóch lat osiągnęła największe sukcesy w swojej dotychczasowej historii. Drugi zespół po latach gry w klasie okręgowej, w czerwcu tego roku, awansował do czwartej ligi. Zespół z rocznika 2005, który Łukasz Girek osobiście zbudował, wywalczył pierwszy w historii Zagłębia Sosnowiec awans do Centralnej Ligi Juniorów. Po raz pierwszy od dwudziestu lat zespoły młodzieżowe Zagłębia Sosnowiec zostały mistrzami pierwszych lig wojewódzkich i to w kilku kategoriach wiekowych (U19, U17 i U15). Odnosiliśmy sukcesy w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, a nasi piłkarze powoływani byli na konsultacje kadr narodowych i kadr województwa śląskiego w różnych kategoriach wiekowych. Dynamiczny rozwój Akademii Zagłębia Sosnowiec i coraz lepsze efekty szkolenia zauważone zostały przez najlepsze kluby w Polsce, w efekcie czego m.in. w ostatnim okienku transferowym nasi wychowankowie trafili do Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa, Wisły Kraków i czeskiego klubu MFK Karvina. Pod koniec zeszłego roku odzyskaliśmy również Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

5. Stworzenie projektów, które zapewniają Zagłębiu Sosnowiec korzyści sportowe, wizerunkowe i finansowe:

– Zagłębie Talentów (projekt dla najlepszych piłkarzy Akademii, będący pomostem pomiędzy futbolem młodzieżowym i zawodowym)

– Zagłębie Dąbrowskie (projekt skautingowy pozwalający wyszukiwać najbardziej utalentowanych piłkarzy z naszego regionu)

– ZARI (Zagłębiowska Akademia Rozwoju Indywidualnego – dodatkowe zajęcia piłkarskie, obozy i półkolonie dla dzieci i młodzieży z całej Polski)

– Per Aspera Ad Astra (program społeczny skierowany do dzieci z ubogich rodzin)

– Alternatywna Droga Rozwoju (zapewnienie naszym wychowankom piłkarskiego rozwoju poza strukturami Zagłębia Sosnowiec)

– Przedszkola Zagłębia (zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone przez naszych trenerów w przedszkolach)

– Wakacyjny Patrol Zagłębia (projekt cykliczny, pracownicy klubu, piłkarze i trenerzy odwiedzają boiska, place zabaw, parki, baseny oraz inne miejsca aktywności ruchowej w Zagłębiu Dąbrowskim i prowadzą tam zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży)

– Nauka Języków Obcych (nasi wychowankowie w kadrze pierwszego zespołu, będący jeszcze w wieku młodzieżowca, uczą się języka angielskiego i włoskiego. Nauka języka obcego rozwija intelekt, a tym samym będzie to miało przełożenie na lepsze rozumienie gry i szybkość podejmowania decyzji. Chcemy w ten sposób budować wartość dodaną naszych piłkarzy w przypadku transferu zagranicznego)

– W tym momencie trwają przygotowania do wdrożenia dwóch nowych projektów Łukasz Girka: Akademia z Klasą (zajęcia sportowe prowadzone przez naszych trenerów w szkołach podstawowych dla dzieci z klas I-III) oraz Dzieci Zagłębia (od stycznia każde nowo narodzone w Sosnowcu dziecko otrzyma od nas wyprawkę, list powitalny i zaproszenie na treningi)

6. Rozpoczęcie współpracy ogólnopolskiej i międzynarodowej. Poprzez rywalizację i wymianę doświadczeń z najlepszymi klubami z Polski i Europy (m.in. Bayern Monachium, FC Liverpool, Juventus Turyn, PSV Eindhoven) wzmacniany jest dynamiczny rozwój Akademii Zagłębia Sosnowiec. Nasi trenerzy i piłkarze regularnie uczestniczą w turniejach, programach stażowych i szkoleniach. Oprócz wszelkich aktywności w naszym kraju, od września 2018 roku zbieraliśmy cenne doświadczenie i szukaliśmy inspiracji do dalszej pracy w Anglii, Holandii, Niemczech, Austrii, Portugalii, Chorwacji, Czechach i Słowacji.

7. Promowanie Zagłębia Sosnowiec jako klubu regionu, rozpoczęcie współpracy z innymi klubami (polityka transferowa, konsultacje sportowe, warsztaty szkoleniowe, staże trenerskie, wspólne działania i wymiana doświadczeń), władzami miast oraz firmami z Zagłębia Dąbrowskiego, ale też z województwa śląskiego i Małopolski.

8. W ramach misji Zagłębia Sosnowiec promowanie różnych dyscyplin sportu oraz integracja klubów z Zagłębia Dąbrowskiego. M.in. w ramach tej koncepcji w cyklu, najpierw Sportowy Sosnowiec, a teraz Sportowe Zagłębie Dąbrowskie, regularnie informujemy w naszych mediach co dzieje się na arenach sportowych regionu.

9. Zbudowanie klubu otwartego i przyjaznego dla wszystkich. Naszą gościnność i dobrą organizację wydarzeń sportowych podkreślali w swoich raportach delegaci Polskiego Związku Piłki Nożnej, komentatorzy Polsatu i przedstawiciele innych mediów, przedstawiciele klubów, z którymi rywalizowaliśmy w ramach Fortuna I Ligi i Pucharu Polski, kibice, sponsorzy i zaproszeni goście jak np. Pan Krzysztof Materna, które swoje urodziny spędził na Stadionie Ludowym podczas meczu z Wisłą Kraków. Przekonali się o tym także młodzi piłkarze i trenerzy Dynama Kijów, którymi wspólnie z miastem Sosnowiec i MOSiRem zaopiekowaliśmy się po ich wyjeździe z Ukrainy w marcu tego roku. O naszej pomocy ukraińskim uchodźcom informowały największe media w Polsce i również dzięki temu pierwszy zespół Dynama Kijów swoje mecze w europejskich pucharach być może będzie rozgrywał w Zagłębiowskim Parku Sportowym, a przy Kresowej powstanie baza treningowa Ukraińców. Organizację programów stażowych w Zagłębiu Sosnowiec bardzo chwalili szkolący się u nas trenerzy, m.in. Rakowa Częstochowa i czeskiej Zbrojovki Brno oraz uczestnicy elitarnego kursu UEFA Pro, dla których wspólnie z polską federacją zorganizowaliśmy zajęcia praktyczne i teoretyczne. Przy naszej pomocy odbyło się również przy Kresowej szkolenie Coerver Coaching, w którym wzięli udział trenerzy z całej Polski.

Łukasz Girek:Kocham futbol i uwielbiam obserwować jak bardzo młodzi ludzie rozpoczynają swoją podróż przez piłkarski świat. Uprawiając sport nie tylko dążą do realizacji swoich marzeń i planów, ale też uczą się życia. Dzięki temu dużo łatwiej będzie im później wejść w dorosłość. Albert Camus – wybitny francuski pisarz, powiedział kiedyś, że „wszystko, co wiem na pewno o moralności i obowiązkach człowieka, zawdzięczam piłce nożnej”. Tak, futbol to życie! Dlatego zawsze absolutnie fundamentalną sprawą było i będzie dla mnie szkolenie dzieci i młodzieży. Stworzenie im warunków do tego, żeby w przyszłości mogli spełnić swoje piłkarskie marzenia i śmiało szli przez życie.”

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin