2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – GKS II Katowice 2:1. Pomścili starszych kolegów!

Zagłębie II Sosnowiec – GKS II Katowice 2:1. Pomścili starszych kolegów!

4 września 2021

Co prawda każde zwycięstwo wyceniane jest na 3 punkty, ale ta wygrana smakowała szczególnie i powinna mieć podwójną wartość. Młodzi piłkarze drugiej drużyny Zagłębia w ramach rozgrywek klasy okręgowej – grupa: śląska IV (Katowice-Sosnowiec) – pokonali 2:1 rezerwy „GieKSy”, zdobywając zwycięską bramkę w samej końcówce tego ciekawego, a momentami dramatycznego spotkania. Można powiedzieć, że chłopaki pomścili starszych kolegów, którzy „polegli” nie tak dawno na Bukowej 2:3.

Brawo!!!

To był 26 z rzędu ligowy mecz bez porażki drugiej drużyny, która spokojnie realizuje swój cel, jakim jest awans do IV ligi. Ten mecz na długo zapamięta Łukasz Uthke-Nowak, którzy strzelił dwie bramki, Niestety, tylko jedną do właściwej…

Najpierw wyprowadził zespół na prowadzenie 1:0, a później – samobójczym lobem – doprowadził do remisu. Na jego i kolegów szczęście, Mateusz Popczyk mocnym uderzeniem do siatki w 88 minucie, zapewnił drużynie cenne 3 punkty. Nic dziwnego, że radość młodych sosnowiczan po ostatnim gwizdku sędziego była ogromna.

Wydawało się, że w pełni kontrolujemy ten mecz – mówił po jego zakończeniu trener drugiej drużyny Zagłębia Grzegorz Bąk.

Pierwsza połowa bardzo dobre w naszym wykonaniu, powinniśmy zdobyć bramkę, ale gdzieś zabrakło zawodnikom skuteczności. W drugiej połowie także w pełni kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe, strzeliliśmy bramkę. Później, niestety, przytrafił nam się pech, bo strzeliliśmy sobie bramkę samobójczą i końcówka była nerwowa. Ale zespół dopiął w końcu celu, zdobył 3 punkty i za to wielki szacunek i gratulacje. Bo naprawdę od początku do końca byliśmy zespołem lepszym, udokumentowaliśmy to trzema trafieniami. Chociaż dwa były dla nas, to jedno dla przeciwnika. Raz jeszcze gratulacje dla całego zespołu – dodaje trener Bąk.

Zagłębie II Sosnowiec – GKS II Katowice 2:1 (0:0)

1:0 Łukasz Uthke-Nowak (asysta: Smoleń), 61 minuta
1:1 Łukasz Uthke-Nowak (samobójcza), 85 minuta
2:1 Mateusz Popczyk (asysta Troć), 88 minuta

Zagłębie II: Bielikow – Smoleń, Staniak, Uthke-Nowak, Mociak (46’ Korzeniecki) – Kozłowski, Chęciński, Barć (46’ Popczyk) – Hałatek (46’ Troć), Terbalyan (75. Majchrzak), Kaczmarek (67’ Kłosek).

GKS II: Korczak – Żebrowski, Komandera, Nowak, Cholerzyński – Bród, Krawczyk, Pietrzyk, Wodnicki, Korus – Partyka.
Rezerwowi: Szempliński (bramkarz), Karcz, Lach, Zając, Prus, Król.

Zdjęcia: Marek Rybicki, Paulina Skóra