DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-21 19:35

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie wznowiło treningi. W Turcji zagramy z liderem II ligi rosyjskiej

Zagłębie wznowiło treningi. W Turcji zagramy z liderem II ligi rosyjskiej

10 stycznia 2022

27 zawodników ćwiczyło pod okiem trenera Artura Skowronka na pierwszych zajęciach przed rundą wiosenną Fortuna 1 Ligi. W tym gronie był Michał Gliwa, nowy bramkarz Zagłębia.

 

Inauguracyjny trening w nowym roku odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią i trwał godzinę. Z kadry ligowej Zagłębia zabrakło m.in. Łukasza Turzynieckiego i Michała Masłowskiego. Ta dwójka po ciężkich kontuzjach i operacjach przechodzi rehabilitację i – jeśli odbędzie się bez komplikacji – za tydzień wznowi indywidualne treningi.

Trener Artur Skowronek mógł obejrzeć na zajęciach sporą grupę młodych graczy, którzy jesienią ubiegłego roku występowali w drugiej drużynie. To bramkarz Kacper Siuta, Jakub Kaczmarek, Bartosz Chęciński, Mikołaj Staniak i Mateusz Popczyk. Jeśli chodzi o Kaczmarka i Popczyka, to pod koniec jesiennych rozrywek doznali oni kontuzji i musieli pauzować w ostatnich meczach. Na szczęście, już wszystko w porządku i Popczyk oraz Kaczmarek mogą normalnie trenować.

Na treningu panowała atmosfera sportowego luzu i radości, zawodnicy cieszyli się, że wreszcie mogli się spotkać i wrócić do zajęć z piłką. A propos – w trakcie ćwiczeń używano nie tylko klasycznych piłek, ale także… piłek do futbolu amerykańskiego.

We wtorek kadra drużyny zostanie podzielona na grupy i w godzinach przedpołudniowych czekają ją testy wydolnościowe, które odbędą się na Kresowej. Z kolei po południu zawodnicy mają zaplanowane zajęcia w siłowni i trening. Tydzień zakończony zostanie sparingiem z Resovią Rzeszów. Odbędzie się on w sobotę o godz. 13:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Coraz więcej informacji mamy na temat sparingpartnerów Zagłębia w trakcie zgrupowania w Belek (Turcja). Wcześniej informowaliśmy o FK Aktöbe, 5-krotnym mistrzu Kazachstanu, teraz wiadomo, że sosnowiczanie zmierzą się także z FK Orenburg, aktualnym liderem II ligi rosyjskiej (odpowiednik naszej I ligi).

Plan przygotowań:

10 stycznia – 28 stycznia: przygotowania na własnych obiektach
29 stycznia – 12 luty: obóz przygotowawczy w Turcji (Belek)
15 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów (13:00 – boisko sztuczne na Kresowej)
22 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice (Kresowa – 11:00)
28 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz (Kresowa)
Zagłębie Sosnowiec – FK Aktöbe (mecz w Turcji – data do ustalenia)
Zagłębie Sosnowiec – FK Orenburg (mecz w Turcji – data do ustalenia)
Mecz kontrolny w Turcji
19 lutego: Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec (wyjazd)
26-27 lutego: Zagłębia Sosnowiec – Odra Opole (Fortuna 1 Liga)

Foto: Marek Rybicki/www.zaglebie.eu

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin