Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Chłopaki Łukasza Nadolnego wreszcie odpalili!

Chłopaki Łukasza Nadolnego wreszcie odpalili!

3 października 2022

Wreszcie mamy powody do zadowolenia, jeśli chodzi o drużynę występującą w Centralnej Lidze Juniorów U17. Chłopaki Łukasza Nadolnego odpalili w wielkim stylu, gromiąc Odrę Opole 8:0. Po tym zwycięstwie nasi 17-latkowie żartowali, że gdyby w rozgrywkach grali wyłącznie z opolanami, to zostaliby mistrzami Polski… W poprzednim sezonie wygrali z Odrą dwukrotnie, teraz odesłali rywala do domu z bagażem 8 goli.
Po dobrym starcie zawodzi druga drużyna Zagłębia, która w 3 ostatnich meczach zdobyła raptem jeden punkt. „Dwójce” idzie jak po grudzie, w sobotnim spotkaniu z Victorią Częstochowa zespół stracił gola i 2 punkty w doliczonym czasie gry. Tak jak w przypadku remisu pierwszej drużyny w Łodzi, tak i tutaj pozostaje niedosyt…

 

IV Liga Śląska – Grupa 1
Zagłębie II Sosnowiec – KOS Victoria 1922 Częstochowa 2:2 (0:0)
0:1 Dawid Jargosz, 50 minuta
1:1 Marek Fabry, 58 minuta (rzut karny)
2:1 Mateusz Ziółkowski, 71 minuta (asysta: Adrian Troć)
2:2 Marcin Kowalski, 90+2 minuta
Zagłębie II: Maciejowski – Ziółkowski, Machała, Bykov, Kłosek (46’ Hałatek) – Klupś (61’ Mroczko), Chęciński (46’ Mielczarek), Barć (61’ Troć), Niemiec – Nowak (83’ Jakubowski) – Fabry (61’ Popczyk).
Victoria: Bomba – Tomczyk, Woldan, Przybylski, Jargosz (60’ Kiełkowicz) – Krysik, Matyja, Krupa, Piątkowski (82’ Skupień), Słabosz (52’ Kosin) – Kowalski.
Żółta kartka – Mielczarek.
Trener Grzegorz Bąk:Cały czas musi być koncentracja, nie możemy zastanawiać się nad tym, czy był karny czy nie. No i ten brak koncentracji kosztował nas utratę zwycięstwa. Szkoda, bo mogliśmy wreszcie wywalczyć 3 punkty. Czujemy na pewno niedosyt, ale nie załamujemy się, pracujemy dalej.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:1)
Bramki: Dziedzic, Wołowiec.
Skład: Siuta – Bębenek- Piątek- Szlachta – Jaskulski – Lis – Kaim – Wybanski – Dziedzic – Maciasz – Wołowiec. Ponadto grali:  Celej, Paszczela, Płuciennik, Wojdas.
Trener Marcin Paul:Gramy dobry mecz, pomimo tego nie potrafimy odnieść zwycięstwa. Brakuje nam konkretów szczególnie pod bramką przeciwnika. Mecz dobrze nam się ułożył, zdobywamy bramkę, niestety dwa stałe fragmenty gry i musimy gonić wynik. Dużo uwagi w treningu poświęcamy na grę ofensywną, jednak nie przekłada się to na bramki, Musimy wyciągnąć wnioski i mamy nadzieję, że uda nam się poprawić te elementy w naszej grze, które szwankują. 

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 8:0 (4:0)
1:0 Dawid Gabor – 8 minuta
2:0 Wojciech Górkiewicz – 30 minuta
3:0 Maksymilian Śliwiński – 36 minuta
4:0 Maksymilian Śliwiński – 37 minuta
5:0 Maksymilian Śliwiński – 54 minuta
6:0 Maksymilian Śliwiński – 65 minuta
7:0 Bartosz Zawojski – 69 minuta
8:0 Kasper Siwek – 85 minuta
Zagłębie: Król – Gabor (65’ Tobiczyk), Żądło, Krawiec, Moroń (82’ Figura), Stawowy, Gaszewski (65’ Blecharczyk), Zawojski, Górkiewicz (82’ Musiał), Śliwiński, Siwek
Odra: Szyptur – Przybysz, Kuziemski, Kupczyk, Białowąs, Maciak, Bałaj, Langosz, Sula, Sanecki, Zawada

Trener Łukasz Nadolny: To był mecz, który miał nas odblokować. Te punkty były nam potrzebne jak tlen. Cieszę się, że zespół był konsekwentny w działaniu i realizował założenia taktyczne. Wreszcie działa skuteczność, której brakowało w poprzednich meczach. Wygraliśmy wysoko, ale mamy chłodną głowę. Stwarzaliśmy sobie z każdą minutą coraz więcej sytuacji i w końcu byliśmy skuteczni.

II Liga Wojewódzka B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07))
MKS Zaborze – Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1)
Bramki: Trębacz (asysta Mędrala),Najduch (asysta Szewczyk),Najduch.
Skład: Janik (Wolny – 46) – Mędrala, Romański (Poradowski – 77), Mularczyk, Szewczyk (Jurkiewicz – 80) – Mądry, Machnik (Mironowicz – 60), Trębacz (Kulig – 67)
– Najduch, Klimek (Lech – 65), Kapera (Rumiński – 80).
Trener Adrian Zbroja:Mecz na szczycie naszej ligi toczył się całkowicie pod nasze dyktando. Od początku do końca byliśmy zespołem prowadzącym grę, a gospodarze ograniczali się tylko do kontrataków. Cieszy fakt, że mimo przesunięcia kilku zawodników do zespołu CLJ, potrafiliśmy narzucić swój styl gry gospodarzom i w pełni kontrolowaliśmy spotkanie. Zwycięstwo odnieśliśmy całkowicie zasłużenie i skupiamy się już na następnym spotkaniu.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Stal Śrubiarnia Żywiec
Mecz przełożony na środę 5 października (godz. 17:30 – boisko ze sztuczną nawierzchnią na Kresowej.­

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – APN Knurów 7:0 (4:0)
Bramki: J. Nowak x2, Pierścionek x2, Matysik, Długokęcki, Pietrowski
Skład: Kozak, Tarnowski, Chatys, Wawrowski, Matysik, Długokęcki, Pietrowski, Stachurka, Matyja, Pyryt, J. Nowak. Ponadto zagrali: Belter, Gargula, Pierścionek, Markiewicz
Trener Mariusz Majewski:Mecz całkowicie pod nasze dyktando, najbardziej cieszy wykorzystanie w praktyce rozwiązań w ataku, które przyniosły efekt w postaci bramek. Martwi z kolei kontuzja stawu skokowego Kacpra Matyi. Wszyscy mamy nadzieję, że Kacper szybko do nas wróci. „Kapi” – trzymaj się!

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Odra Centrum Wodzisław Śląski
Mecz przełożony

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Sparta Katowice – Zagłębie Sosnowiec
Mecz przełożony.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin