Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Z Ruchem Chorzów na remis!

Z Ruchem Chorzów na remis!

27 marca 2023

Analizując wyniki drużyn naszej Akademii w minionym weekendzie można powiedzieć, że z Ruchem Chorzów wyszliśmy na remis. Zespół z rocznika 2008 Adriana Kaczkowskiego zwyciężył swoich rówieśników z Chorzowa 4:2, mimo że do przerwy nasi chłopcy przegrywali 0:2. Niestety, wygrać z „Niebieskimi” nie udało się juniorom młodszym (rocznik 2006/07), których prowadzi Adrian Zbroja. Stałe fragmenty gry zadecydowały o wygranej Ruchu 3:1. W tym wypadku jest parę rzeczy do poprawki…

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Unia Kosztowy – Zagłębie II Sosnowiec 3:3 (0:0)
1:0 Sebastian Siwek, 50 minuta (rzut karny), 2:0 Dawid Parysz, 56 minuta, 2:1 Emil Kłosek, 73 minuta (głową), 2:2 Damian Pawłowski, 77 minuta (rzut karny), 2:3 Igor Dziedzic, 80 minuta, 3:3 Jakub Hat, 85 minuta (głową).
Unia (skład wyjściowy): Opiela – Szal, Matera, J. Adamek, Kowalski – Wolny, Paluch, Bielusiak, Parysz – Siwek, Rzepa. Rezerwa: P. Adamek,Hat, Siemański, Ferreri,, Ściążko, Wagner.
Zagłębie II: Siuta – Szlachta (62’ Pawłowski), Staniak, Piątek (46’ Kłosek) – Chechelski, Celej (46’ Hałatek), Nowak (46’ Barć), Niemiec (46’ Lipka) – Kulawiak (46’ Uchnast), Bębenek, Mielczarek (46’ Dziedzic).
Żółte kartki: Matera, K. Adamek, Siwek – Bębenek, Piątek, Szlachta, Pawłowski.
Trener Grzegorz Bąk: – Na pewno cieszy to, że zespół – mimo że przegrywał 0:2 – parł cały czas do przodu. Trzeba było dokonać zmian, a także zmienić system, byśmy zaczęli strzelać bramki. Szkoda, że nie udało się dowieźć tego 3:2 do końcowego gwizdka. A mieliśmy sytuacje na 4:2. Gratulacje dla chłopaków, pokazali prawdziwy charakter!

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Ruch Radzionków – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
Bramki: Płuciennik, Kaim.
Skład: Wałek – Piątek, M. Wybański , Jaskulski, Lis – Sraga, Adamiec, P. Wybański, Uchnast, Płuciennik – Wołowiec. Ponadto grali: Maciasz, Kaim,  Paszczela, Łagan, Gacal, Gałka
Trener Marcin Paul: – Wyrównany mecz, w którym drużyna pokazała charakter i potrafiła wykorzystać swoje sytuacje bramkowe. Cieszy drugi mecz w którym nie straciliśmy bramki. Gratulacje dla drużyny!

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:3)
0:1 Przemysław Mizera, 0:2 Przemysław Mizera, 0:3 Przemysław Mizera, 1:3 Fabian Wojtal.
Chrobry: Guzielak – Rosa, Taratuta, Grzelak, Gertych, Szostak, Wojtal, Cichy, Kreczetowski, Witczak, Buszewski
Zagłębie: Kabała – Ociepa, Mędrala (80’ Żądło), Krawiec, Tomala, Stawowy, Gaszewski (60’ Siwek), Zawojski, Mizera (85’ Mądry), Śliwiński, Górkiewicz (75’ Klimek)
Trener Łukasz Nadolny: – Cieszymy się ze zwycięstwa. Wspominałem o tym, że zespół musi grać jak jeden organizm. Dzisiaj ponownie tak było i dlatego zgarniamy pełną pulę. Brawa dla zespołu za wywiązanie się z zadań na boisku. Dzisiaj znakomicie wyglądała współpraca Maksa i Przemka czego potwierdzeniem były ich hat-tricki w golach i asystach. Wracamy do Sosnowca zadowoleni z wykonanej pracy, ale pamiętamy, że przed nami jeszcze daleka droga do osiągnięcia celu.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07)
Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)
Skład: Piekarski – Jurkiewicz (Mularczyk – 58) Figura, Poradowski (Orczyk – 45), Tobiczyk (Mądry – 65) – Mironowicz, Trębacz (Moroń – -46), Kapera (Dąbek – 65) – Musiał (Surlej – 46), Lech, Najduch (Klimek – 58).
Bramka: Najduch (asysta: Jurkiewicz).
Trener Adrian Zbroja: – Mecz rozgrywany w ciężkich warunkach pogodowych lepiej wyszedł gospodarzom. Mecz bardzo szarpany z duża ilością strat i przechwytów piłki. Mimo takiej gry stworzyliśmy do przerwy kilka sytuacji po których powinniśmy objąć prowadzenie, lecz bardzo dobrą formą prezentował bramkarz zespołu gospodarzy. Po przerwie o wyniku meczu rozstrzygnęły stałe fragmenty gry, rzut karny oraz rzut rożny. Nasz zespół stworzył kilka sytuacji pod bramka rywala, jednak nie potrafiliśmy być konkretni pod bramką rywala; i to gospodarze zgarnęli 3 punkty. W nadchodzącym tygodniu musimy poprawić elementy, które nie funkcjonowały w tym meczu.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów 4:2 (0:2)
Bramki: Harwin, samobójczy gol, Marcinkowski, Rogacz.
Skład: Wysogląd – Nocoń, Nesterenko,Rogacz, Pilnicki – Włosek, Miśkiewicz, Nowak – Świerad, Witański, Harwin. Rezerwowi: Radomski, Grzesikowski, Bartosik, Wieliński, Marcinkowski, Augustyn,  Kowalczyk.
Trener Adrian Kaczkowski: – W tym meczu pokazaliśmy dwa różne oblicza. Cieszę się, że po słabszej pierwszej połowie zespół odpowiedział pozytywnie grając z olbrzymią pasją i determinacją. Odwaga i ofensywna gra w II połowie to czynniki, które odwróciły losy spotkania. Widok zawodnika, który w trakcie meczu się podnosi i bierze odpowiedzialność na siebie to rzecz, z której najbardziej jestem zadowolony.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – GKS GieKSa Katowice 1:1 (0:0)
Bramka: J. Nowak
Skład: Radomski, Gargula, Wawrowski, Chatys, Matysik, J.Nowak, Długokęcki, Pietrowski, Pyryt, Machowicz, Pierścionek. Ponadto zagrali: Markiewicz, Matyja
Trener Mariusz Majewski: – W ogólnym rozrachunku słaby mecz w naszym wykonaniu,szczególnie wpływ na taką ocenę miała bezbarwna pierwsza połowa obfitująca w proste błędy techniczne i złe decyzje boiskowe. W drugiej połowie obraz gry się nieco zmienił, bardziej kontrolowaliśmy spotkanie, stworzyliśmy kilka ciekawych sytuacji, a Jakub Nowak zdobył piękną bramkę po indywidualnej akcji. Niestety po zdobyciu bramki nie zamknęliśmy meczu mimo 3 bardzo dobrych okazji. W myśl zasady, że niewykorzystane sytuację lubią się zemścić – straciliśmy bramkę na 1:1 w zamieszaniu po stałym fragmencie gry. Szkoda tego meczu, bo można było wyciągnąć zdecydowanie więcej. Teraz musimy wyciągnąć konstruktywne wnioski i dobrze przygotować się do następnego spotkania.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – MUKP Dąbrowa Górnicza 1:2 (0:2)
Bramka: Miśkiewicz
Skład: Dudka – Matwiejczuk, Latos, Tomczyk, Koza – Matysek, Krawiec, Tokarski – Miśkiewicz. W składzie również: Nowak, Polczak, Marynowski, Nowacki, Plebanek.
Trener Adrian Barański: – Wiedzieliśmy, że ta runda będzie bardzo trudna i jak pokazują cztery pierwsze kolejki tak jest, patrząc głównie na nasz skromny dorobek punktowy. W meczu z Dąbrową zagraliśmy poniżej swoich możliwości, od początku bardzo bojaźliwie i nie byliśmy w stanie znaleźć sposobu na silną fizycznie i dobrze zorganizowaną drużynę gości. Musimy szybko odbudować morale i w kolejnym meczu zagrać skuteczniej i przede wszystkim efektywniej w defensywie.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2010 i 2011)
D2 (2011): Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:5 (0:3)
Bramki: Wieczorek x2, Kuglin x2, Bebel x1
Skład: Jarecki – Świrk, Strzecha, Sochański – Bebel, Kiełbasa, Latos, Wieczorek – Kuglin. Grali również: Garncarz, Nowak, Czajkowski, Jaros
Trener Łukasz Walczak: – Otwarty mecz w obu stron, obfitujący w sytuacje bramkowe. Kreowaliśmy w tym spotkaniu sporo okazji do zdobycia bramki i byliśmy dobrze zorganizowani w fazie bronienia, przez co można ocenić pozytywnie nasz występ. Od poniedziałku bierzemy się dalej do pracy, bo przed nami ciekawy turniej w Licheniu oraz kolejne mecze ligowe w I LW D2 oraz II LW D1.